Renew programy

O spoločnosti

Renew programy

Spoločnosti ako HP, Lenovo či ASUS spustili svoje ReNew programy za účelom podpory predaja produktov, ktoré by inak nebolo možné predať počas ich doby životnosti. Produkty do nich zaradené ponúkajú prostredníctvom ReNew partnerov zákazníkom, pre ktorých je dôležitá kúpna cena produktu. Naša spoločnosť MB TECH BB s. r. o. ponúka kompletné služby a poradenstvo týkajúce sa ReNew produktov spomínaných značiek.

Pôvod ReNew produktov

Produkty zaradené do ReNew programov pochádzajú najmä z nepredaných zásob tovaru zo skladov HP, Lenovo a ASUS, od veľkých distribútorov alebo boli krátkodobo využívané týmito spoločnosťami na predvádzacie účely v rámci predvádzacích centier. Produkty ReNew môžu mať kozmetické vady na povrchu.

Proces ReManufakturizácie 

Každý výrobok pochádzajúci z ReNew programov nesie garanciu kvality spoločností HP, Lenovo a ASUS a je označený textom „Remanufactured by HP/Lenovo/ASUS“. Pri procese ReManufakturizácie je každý výrobok dôkladne hardvérovo pretestovaný, má preinštalovaný operačný systém, skontrolované resp. doplnené príslušenstvo a je znovu zabalený do originálnej ReNew krabice.

Renew technická rekonštrukcia

Prečítajte si, prosím, krok za krokom ako Renew prechádza rekonštrukciou procesu a skutočne zaisťuje, že všetky renovované produkty sú ako nové.

Priebeh inšpekcie produktu

1. Výrobky musia prejsť kozmetickou inšpekciou na základe prísnych štandardov spomínaných spoločností. Ak diely nespĺňajú tieto požiadavky, sú nahradené novými originálnymi dielmi:

  • Na viditeľné front-čelo plochy (trieda 1), ľahké škrabance musia merať menej ako 6 cm, môžu byť hlboké škrabance menej než 2 mm
  •  Všetky oblasti škvŕn, poškodenie alebo vodné škvrny musia merať menej ako 1,5 cm
  •  Všetky zárezy na paneloch
  •  Všetky hrdzavé spoty2. Sú vykonávané kontroly konfigurácie a systém napájania
3. Overenie materiálu s porovnaním jeho ceny
4. Súčasťou inšpekcie je aj napríklad: pamäť a pevné disky musia mať od výroby pečať pravosti/originality. Inak sú zamietnuté a zošrotované alebo idú na recykláciu
5. Všetky káble a príslušenstvo sú vyradené pre recykláciu a nahradené novými
6. Vykonávajú sa  technické zmeny

Obnova

Vykonáva sa  demontáž až do úrovni častí sub-zostavy, ako sú ventilátory, napájacie zdroje, veľké klietky a I / O panely, ktoré sú vyčistené Intenzívne čistenie všetkých sub-montážnych dielov a regálov Odstránenie etikety a regenerácia pomocou nových etikiet na výrobkoch Leštenie interné/ externé kovových povrchov Maľovanie (re-sprej) vonkajších povrchov, úprava povrchov v prípade potreby

Montáže a inštalácie softvéru

Súčasťou produktu je montáž a systémová integrácia (zjednotenie) Obnovenie továrenského nastavenia a resetovanie všetkých nastavení a hesiel Obnovenie licencovanej verzie operačného systému a inštalácia softvéru, aktualizácie firmvéru

Lokalizácia ReNew výrobkov 

ReNew programy svojim pôsobením zastrešujú celú Európu a ponúkajú zákazníkom aj výrobky, ktoré nikdy neboli priamo určené pre náš trh. Z tohto dôvodu môže byť klávesnica v inej ako slovenskej jazykovej lokalizácii. Naša spoločnosť MB Tech BB s. r. o. však každý ReNew produkt nechá potlačiť slovenskými znakmi, ktoré dlhodobo odolávajú vode a oderu pri bežnom použití vďaka potlači na našej špeciálnej tlačiarni. Takisto prikladáme aj manuály preložené do slovenského jazyka.

Prihlásenie

Chybný email, heslo alebo neregistrovaný používateľ.

Triedy a označenia produktov

Technický stav všetkých nami predávaných produktov je 100%. Pre všetky nami predávané produkty platí plná záruka ako na nové produkty.

Rozdelenie batérií Refurbished notebookov do tried na základe testovania špeciálnym záťažovým testom:

NB

nová batéria    (** Záruka na kapacitu 12 mesiacov)

VD

70 - a viac min.  (*   Záruka na kapacitu 90 dní)  (bežná práca - Internet a MS Office)

DB

30 - 70min.    (*   Záruka na kapacitu 60 dní)  (bežná práca - Internet a MS Office)

SB

15 - 30min.    (*   Záruka na kapacitu 30 dní)  (bežná práca - Internet a MS Office)

BB

(v notebooku je baterka ale je zlá  -  nefunkčná)

Rozdelenie Refurbished notebookov do kozmetických tried:

A- Trieda

Najpredávanejšia trieda, garancia dobrého vzhľadu. Minimálne kozmetické vady (drobný škrabanec na plaste,...) Ekvivalentné niekoľko-týždňovému použitiu. Displej je v 100% stave, ako nový.

B+ Trieda

Displej notebooku v 100% stave, avšak notebook vykazuje väčšie stopy predošlého zaobchádzania a kozmetické vady sú viditeľnejšie. Hardware 100% stav.

B Trieda

Viac viditeľné kozmetické vady na plastoch a displeji. Zariadenie je samozrejme 100% funkčné a vady nemajú vplyv na technický stav produktu. Detailné fotky produktov nájdete v Galérii, kde si vyhovujúci kus môžete rovno objednať.

Rozdelenie Refurbished monitorov do kozmetických tried:

A Trieda

Displej 100% stav, viditeľné známky používania možu byť len na plastoch.

A- Trieda

Minimálne kozmetické vady na displeji ktoré pri bežnej práci tažko identifikovať (vadný pixel, škrabanček), známky používania povolené aj na plastoch.

B+ Trieda

Väčšie kozmetické vady na displeji (napríklad väčší škrabanec, viac vadných bodov, vačší fľak) avšak neprekážajú pri práci a sú plne použitelné

B Trieda

Značné poškodenia displeja, plastov, napríklad pixelové pásy, veľké škrabance a podobne. Využitelné na menej používaných miestach, napríklad k serverom atd. Veľké cenové zvýhodnenie. V Galérii daného kusu nájdete detailné fotky ako aj možnosť objednať.

Rozdelenie Refurbished all in one do kozmetických tried:

A Trieda

Display 100% stav, minimálne kozmetické vady.

A- Trieda

Minimálne viditeľné drobné vady na pohľadovej časti. Väčšie kozmetické vady prípustné nepohľadových strán (vzadu, zboku).

B+ Trieda

Menšie kozmetické vady aj na displaji (neprekážajú pri práci ) viditeľnejšie kozmetické vady aj na pohľadových stranách.

B Trieda

Väčšie kozmetické vady na displaji (neprekážajú pri práci ), poškodenia plastov môžu byť väčšie (prasknuté, odlomené), vysoké cenové zvýhodnenie! V Galérii daného kusu nájdete detailné fotky ako aj možnosť objednať.

Rozdelenie Renew produktov:

G GOLD

tovar v 100% stave. Žiadne známky použitia v originálnom balení.

S SILVER

tovar v 100% stave, bez viditeľnejších stôp akéhokoľvek zaobchádzania, chýba len pôvodný obal. Plná záruka ako na nové.

B BRONZE

môže obsahovať jemné, málo viditeľné škrabance, vzniknuté pri remarketed procese, prípadne výrobné vady na šasi ntb. Cenové zvýhodnenie. Plná záruka ako na nové.

B- BRONZE-

Viditeľné známky používania, väčší počet škrabancov / rýh. Škrabance na displeji, bez fľakov. Informujte sa o stave u obchodníkov. Najväčšie cenové zvýhodnenie. Záruka ako na nové. Foto na  vyžiadanie u obchodníka.

Reklamačné podmienky

Záruka sa vzťahuje na chyby materiálu alebo technické chyby vzniknuté pri výrobe zariadenia.

Reklamačný poriadok

Reklamačný poriadok je vydaný v súlade s ustanoveniami:
zák.č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov
zák.č. 634/1992 Zb. O ochrane spotrebiteľa v znení neskorších predpisov

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.