O spoločnosti


Spoločnosti ako HP, Lenovo či ASUS spustili svoje ReNew programy za účelom podpory predaja produktov, ktoré by inak nebolo možné predať počas ich doby životnosti. Produkty do nich zaradené ponúkajú prostredníctvom ReNew partnerov zákazníkom, pre ktorých je dôležitá kúpna cena produktu. Naša spoločnosť MB TECH BB s. r. o. ponúka kompletné služby a poradenstvo týkajúce sa ReNew produktov spomínaných značiek.

Pôvod ReNew produktov

Produkty zaradené do ReNew programov pochádzajú najmä z nepredaných zásob tovaru zo skladov HP, Lenovo a ASUS, od veľkých distribútorov alebo boli krátkodobo využívané týmito spoločnosťami na predvádzacie účely v rámci predvádzacích centier. Produkty ReNew môžu mať kozmetické vady na povrchu.

Proces ReManufakturizácie 

Každý výrobok pochádzajúci z ReNew programov nesie garanciu kvality spoločností HP, Lenovo a ASUS a je označený textom „Remanufactured by HP/Lenovo/ASUS“. Pri procese ReManufakturizácie je každý výrobok dôkladne hardvérovo pretestovaný, má preinštalovaný operačný systém, skontrolované resp. doplnené príslušenstvo a je znovu zabalený do originálnej ReNew krabice.

Renew technická rekonštrukcia

Prečítajte si, prosím, krok za krokom ako Renew prechádza rekonštrukciou procesu a skutočne zaisťuje, že všetky renovované produkty sú ako nové.

Priebeh inšpekcie produktu

1. Výrobky musia prejsť kozmetickou inšpekciou na základe prísnych štandardov spomínaných spoločností. Ak diely nespĺňajú tieto požiadavky, sú nahradené novými originálnymi dielmi:

  • Na viditeľné front-čelo plochy (trieda 1), ľahké škrabance musia merať menej ako 6 cm, môžu byť hlboké škrabance menej než 2 mm
  •  Všetky oblasti škvŕn, poškodenie alebo vodné škvrny musia merať menej ako 1,5 cm
  •  Všetky zárezy na paneloch
  •  Všetky hrdzavé spoty2. Sú vykonávané kontroly konfigurácie a systém napájania
3. Overenie materiálu s porovnaním jeho ceny
4. Súčasťou inšpekcie je aj napríklad: pamäť a pevné disky musia mať od výroby pečať pravosti/originality. Inak sú zamietnuté a zošrotované alebo idú na recykláciu
5. Všetky káble a príslušenstvo sú vyradené pre recykláciu a nahradené novými
6. Vykonávajú sa  technické zmeny

Obnova

Vykonáva sa  demontáž až do úrovni častí sub-zostavy, ako sú ventilátory, napájacie zdroje, veľké klietky a I / O panely, ktoré sú vyčistené Intenzívne čistenie všetkých sub-montážnych dielov a regálov Odstránenie etikety a regenerácia pomocou nových etikiet na výrobkoch Leštenie interné/ externé kovových povrchov Maľovanie (re-sprej) vonkajších povrchov, úprava povrchov v prípade potreby

Montáže a inštalácie softvéru

Súčasťou produktu je montáž a systémová integrácia (zjednotenie) Obnovenie továrenského nastavenia a resetovanie všetkých nastavení a hesiel Obnovenie licencovanej verzie operačného systému a inštalácia softvéru, aktualizácie firmvéru

Lokalizácia ReNew výrobkov 

ReNew programy svojim pôsobením zastrešujú celú Európu a ponúkajú zákazníkom aj výrobky, ktoré nikdy neboli priamo určené pre náš trh. Z tohto dôvodu môže byť klávesnica v inej ako slovenskej jazykovej lokalizácii. Naša spoločnosť MB Tech BB s. r. o. však každý ReNew produkt nechá potlačiť slovenskými znakmi, ktoré dlhodobo odolávajú vode a oderu pri bežnom použití vďaka potlači na našej špeciálnej tlačiarni. Takisto prikladáme aj manuály preložené do slovenského jazyka.